Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4


Pójdźka Athene noctua jest gatunkiem o słabo zbadanym rozmieszczeniu i liczebności na Nizinie Mazowieckiej. Szacuje się, że w skali Polski liczba par lęgowych / terytoriów spadła do 500-1000. Wstępne, intensywne badania przeprowadziłem wiosną 2016 r. na wybranych terenach zachodniej części regionu Nizina Mazowiecka. Na łącznej powierzchni 550 km2 wykazałem obecność 73 stanowisk. Badania będą kontynuowane w roku 2017. Ich celem jest określenie rozmieszczenia i oszacowanie liczebności tego gatunku w zachodniej części Niziny Mazowieckiej.

Dominik Krupiński Dominik Krupiński

Dominik Krupiński

W październiku zakończyliśmy działania związane z czynną ochroną płomykówki i pójdźki w województwie mazowieckim. Działania realizowaliśmy na terenie 14 powiatów: garwoliński, łosicki, miński, ostrowski, m. Siedlce, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, grodziski, żyrardowski, sochaczewski, warszawsko-zachodni.

Dominik Krupiński Dominik Krupiński

Dominik Krupiński

Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, Gmina Wohyń oraz Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zapraszają na spotkanie edukacyjne z sowami, które odbędzie się 29 kwietnia.

Dominik Krupiński Dominik Krupiński

Dominik Krupiński

W piątą rocznicę tragicznej śmierci Artura Tabora (2 lipca 2010), chcieliśmy przypomnieć Jego ostatnie dzieło, czyli film "Sowy Polski". Film, powstały na bazie nakręconych przez Niego ujęć filmowych, został uzupełniony i dokończony rok później przez Jego przyjaciół, pod okiem Jolanty Tabor. W poniższej odsłonie komentarz przetłumaczono na język angielski i dodano w postaci napisów, tak by film mógł dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Romuald Mikusek Romuald Mikusek

Romuald Mikusek